Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
4176 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2389 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 5545 prečítaní
Pamiatky v Sydney
Pridané dňa: | 7569 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 8617 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Austrian Airlines zaznamenal nárast cestujúcich]
19.08.2019
Austrian Airlines zaznamenal nárast cestujúcich

Rakúsky národný letecký prepravca má dôvod na úspech, čísla tento rok stúpajú.

viac
[Poľská letecká spoločnosť LOT bude lietať z Budapešti do Soulu]
14.08.2019
Poľská letecká spoločnosť LOT bude lietať z Budapešti do Soulu

Zaujímavá novinka v ponuke poľského dopravcu! Od 22. septembra 2019 budú do hlavného mesta Južnej Kórey lietať linky z Budapešti až trikrát týždenne.

viac
[EasyJet spustí linku na trase Praha – Londýn Luton]
12.08.2019
EasyJet spustí linku na trase Praha – Londýn Luton

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet oznámila novú priamu linku medzi Letiskom Václava Havla v Prahe a letiskom Londýn Luton.

viac
[Wizz Air ponúkne linku z Bratislavy do ukrajinskej Odesy]
07.08.2019
Wizz Air ponúkne linku z Bratislavy do ukrajinskej Odesy

Maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizz Air bude od novembra prevádzkovať toto letecké spojenie dvakrát týždenne.

viac
[Viedenské letisko začína program modernizácie terminálov]
05.08.2019
Viedenské letisko začína program modernizácie terminálov

Medzinárodné letisko Viedeň spustilo investičný program vo výške 500 miliónov eur na modernizáciu veľkého rozsahu terminálov.

viac

Pamiatky v Moskve

kremel-kupena.jpg

Pri návšteve Moskvy sa môžete kochať krásou niekoľkých pamiatok, napriek tomu, že mnoho z nich bolo zničených, mnohé sa zachovali alebo boli zrekonštruované.

KREMEĽ

V Kremli od dvanásteho storočia sídlili predstavitelia moci. Kedysi bol len drevenou pevnosťou, neskôr nadobudol podobu, ktorá nám je známa aj dnes. Ide o opevnený komplex, ktorý oddeľuje Červené námestie od štvrti Kitaj Gorod. Pôvodne boli múry postavené z bieleho kameňa, počas vlády Ivana III. bol biely kameň vymenený za tehly. Kremeľ je centrom Moskvy a zároveň symbolom tohto mesta aj celého Ruska. Symbolizuje silu, pevnosť a nedobytnosť Ruska. Múry sú vysoké 5 - 19 m a celkovo sa tu nachádza strážnych veží. Spolu s Chrámom Vasilija Blaženého a Červeným námestím sa vyníma na fotografiách a ruských suveníroch.
Jeho pôdorys pripomína nepravidelný trojuholník a tvorí ho kombinácia palácov, katedrál a veží. Možno tu obdivovať najväčšie delo na celom svete. V samom srdci tohto komplexu sa nachádza Námestie chrámov, ktoré obkolesujú tri chrámy – Uspenskij, Archangeljskij a Blagovešenskij. Určite vás zaujme aj Zvonica Ivana Veľkého, v ktorej sa nachádza najväčší zvon na svete. V Kremli počas dôb svojej vlády býval aj Lenin a Stalin. Od roku 1990 je Kremeľ zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Pre viac info kliknite sem.

 

ČERVENÉ NÁMESTIE

Červené námestie sa v minulosti sa nazývalo Veľký trh. Námestie bolo svedkom viacerých mocenských stretov, a tiež prehliadok Červenej armády. Sovietska vláda tu nechala postaviť Leninovo mauzóleum, v ktorom aj dnes môžete vidieť mumifikované telo tohto revolucionára. Na tomto námestí bol postavený aj Chrám Vasilija Blaženého, ktorý je jedným z hlavných symbolov Moskvy. Viac info hľadajte tu.

 

CHRÁM VASILIJA BLAŽENÉHO

Tento chrám dal postaviť Ivan Hrozný v roku 1552 ako pamiatku na víťazstvo nad Kazaňským chanátom a dnes je najznámejšou historickou pamiatkou Ruska. Je to pravoslávna katedrála, ktorá sa nachádza na juhozápadnej strane na Červenom námestí a pôvodne na jeho mieste stál drevený kostol, ktorý bol zasvätený Sv. Trojici. Chrámový komplex sa skladá z niekoľkých kostolov, ktoré obklopujú Chrám Panny Márie – považovaný za centrum. Pre tento chrám je charakteristická pozlátená kupola. Chrámy sa navonok veľmi nepodobajú aj ich interiéri sú dosť odlišné. Celý komplex prešiel niekoľkokrát rekonštrukciou a rozširoval sa. Naposledy bola v roku 2008 verejnosti sprístupnená Svätyna sv. Alexandra Svirského. Pred chrámovým komplexom sa nachádza socha Mimima a Požarského, osloboditeľov Mosky v roku 1612. Tento chrám jej od roku 1990 súčasťou Zoznamu Unesco.

KOLOMENSKOJE

Kolomenskoje nájdete 10 km od Moskvy a nachádza sa na ceste, ktorá vedie do historického mesta Komomna. Kolomenskoje je bývalé letné sídlo ruských cárov a jeho súčasťou je Voznesenskij chrám, ktorý bol postavený v roku 1532. Tento kostol patrí k prvým, ktorý má stanovú strechu a nie kupolu, a celkovo dal nový popud na vývoj ruskej cirkevnej architektúry. V roku 1994 bola zapísaná do Zoznamu UNESCO. V okolí chrámu sa rozprestierajú parky plné zelene, kde si možno oddýchnuť. Niečo o Kolomenskoje nájdete tu. 

 

NOVODEVIČI KLÁŠTOR A CINTORÍN

Ide o najkrajší a zároveň aj najväčší kláštor v Moskve. Jeho vznik je datovaný rokom 1524. Po boľševickom prevrate fungoval len ako múzeum, no do 90-tych rokov ho opäť obývajú mníšky, ale aj v súčasnosti tu sídli múzeum. V múzeu možno obdivovať asi 12 000 exponátov. Sú tu zbierky staroruského maliarstva, výrobkov z rôznych materiálov, a tiež historicky dôležitých dokumentov či kníh. Tento kláštor dal postaviť Vasilij III. na počesť dobytia Smolenska. Dlhé stáročia slúžil aj ako útočisko významných šľachticov. V kláštore sa nachádzala aj väznica. Nachádza sa tu Chrám smolenskej Bohorodičky zo 16. storočia, ktorý má 5 kupol a vnútro zdobia krásne fresky a ikony. Súčasťou komplexu je aj cintorín, ktorý je posledným miestom odpočinku významných osobností, ako napríklad Stalinovej manželky, Malotova, spisovateľa Gogoľa, Čehova, Majakovského, či hudobných skladateľov, Prokofjeva, Šostakoviča a maliarov Levitana a Serova. Nejaké informácie nájdete tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Moskvy:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Moskva Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 106,-  Výber dátumov
Moskva Debrecín [obojsmerná letenka] Wizz Air 73,-  Výber dátumov
Moskva Budapešť [obojsmerná letenka] Aeroflot Russian Airlines 199,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent