Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín]
04.08.2020
Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín

S dobrými správami prichádzajú známe rakúske aerolínie Austrian Airlines. Po zrušení zákazu príletov z vybraných krajín obnovujú teraz pravidelné linky z Viedne až do 15 destinácií.

viac
[Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská]
28.07.2020
Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská

Rakúske letisko Schwechat vo Viedni sa najnovšie zaradí medzi najbezpečnejšie letiská na svete a to vďaka testovaciemu zavádzaniu medzinárodných noriem pre bezpečnostné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v lietadlách a na letiskách, ktoré vyvíja Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

viac
[Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore]
24.07.2020
Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore

Chceli by ste ísť na dovolenku k moru, ale neviete kedy a kam? Máme pre vás skvelý tip! So slovenskými aerolíniami AirExplore to máte teraz do chorvátskeho Splitu iba na skok.

viac
[Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19]
15.07.2020
Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

Chystáte sa na cestu do zahraničia a potrebujete oficiálne potvrdenie o teste alebo sa zo zahraničia práve vraciate a navštívili ste jednu z rizikových krajín? Alebo len jednoducho chcete mať istotu, že ste sa nenakazili? Máme pre vás riešenie – objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

viac
[Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?]
06.07.2020
Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?

Lietanie patrí k najbezpečnejším spôsobom cestovania. Niektorým ľuďom však lietanie znepríjemňuje strach, a to najmä z turbulencií, preto si o nich v dnešnom článku povieme viac - ako vznikajú a či sú pre cestujúcich nebezpečné. Podrobnosti vám prezradí pilot leteckej spoločnosti British Airways, Steve Allright, ktorý počas svojej kariéry zažil už mnoho turbulencií.

viac

Atrakcie v Moskve

ilustračná foto moskva.jpg
ilustračná foto moskva.jpg

Pri návšteve Moskvy máte možnosť navštíviť viacero atrakcií. Prinášame vám aspoň stručný prehľad.

BOLŠOJ TEÁTR

Ide o kultúrne miesto - divadlo, ktoré ročne ponúka viac ako 22 baletných titulov a možno tu vidieť jedinečnú prehliadku baletu, opery aj činohry. Do hľadiska sa dá až 2000 divákov, interiér je vyzdobený stĺporadím, pričom na jeho vrchu je obraz Napoleona s jeho vozom. Viac informácií o tejto inštitúcii hľadajte tu.

 

CIRKUS V MOSKVE

Cirkus nájdete na bulvári Cvetnoj v parku, v ktorom sa nachádza aj množstvo sôch spodobňujúcich cirkusové postavy. Prvé vystúpenie tohto cirkusu bolo v roku 1880. Podobu tejto budove navrhol architekt Weber. V rokoch 1985 – 1989 prešiel cirkus rekonštrukciu. Dnes je vnímaný ako najlepší cirkus na svete. Cirkus ponúka každému návštevníkovi niečo, možno si vybrať zo všetkých cirkusových žánrov. Viac o cirkuse tu.

 

ZOO MOSKVA

Zoologická záhrada v Moskve je najstaršou a súčasne aj najväčšou ZOO v celom Rusku. Vidno tu možno takmer 8000 zvierat rôznych druhov. ZOO nájdete na triede Bolšoj Bruzinskaja v blízkosti stanice metra – Krasnopresnenskaja. ZOO vznikla v roku 1864. V roku 1990 bola rozšírená a prešla aj rekonštrukciou. V ZOO môžete vidieť také vzácne druhy zvierat ako napr. snežného leoparda, koňa prevalského , ľadového medveďa či tigra sibírskeho. ZOO sa venuje aj osvetovej činnosti a usporadúva rôzne prednášky a programy na ochranu zvierat. V ZOO dochovala aj albína netopiera okuliarnatého či mláďatá bieleho tigra. Informácie o ZOO hľadajte aj tu.

 

DIVADELNÉ NÁMESTIE

Toto námestie nesie svoj názov po troch divadlách, ktoré sa na ňom nachádzajú. Na toto námestie sa možno dostať od Námestia revolúcie, kedy sa po pravej strane tiahnu múry, ktoré mali slúžiť ako obrana Kitajgorodu. Na námestí sa nachádza aj hotel Metropol a park so sochou Karla Marxa. Jedným zo spomínaných divadiel je Veľké divadlo, ktoré bolo postavené v roku 1824 a má kapacitu 2000 divákov, divadlo je pod dohľadom ochrancu umenia – greckym bohom Apolónom, ktorý sa pred ním nachádza v podobe sochy. Vedľa tohto divadla sa nachádza budova Malého divadla, ktoré vzniklo v roku 1824. Pred týmto sa nachádza socha dramatika Alexandra Ostrovského.

 

MOSKVA PRE NÁKUPOVCHTIVÝCH

Pre tých, čo radi nakupujú je v Moskve určený dom GUM. Ide o najväčší obchodný komplex na svete, ktorý sa nachádza na Červenom námestí. Budova je postavená v neoklasicistickom štýle a obsahuje aj stredoveké ruské prvky. V roku 1883 ju dal postaviť cár Alexander III, samotné centrum bolo otvorené v roku 1893, kedy tu bolo asi 200 obchodov. V tomto obchodnom centre sa nachádzalo dostatok tovaru aj počas rokov ZSSR. Interiér tejto trojpodlažnej budovy pozostáva z fínskej žuly, mramoru a pieskovca, strecha je presklená a má oceľovú konštrukciu. Aj dnes je atrakciou, ktorá osloví nejedného turistu, keďže sa pod jeho strechou nachádzajú stovky obchodov nesúcich luxusné značky. Samotní obyvatelia Moskvy si len veľmi málo z ponúkaného tovaru môžu dovoliť, samotné centrum považujú len za akúsi prehliadku cien.

Ďalším miestami, kde sa dá dobre nakúpiť sú ulice Novy ArbatArbat ulitsa,  ktoré nájdete na západe od Kremľa.

Najnovším obchodným centrom je Okhoktny ryad, ktoré patrí k najviac navštevovaným. Toto centrum nechal postaviť moskovský starosta Juri Lužkov.

Tverskaja ulica sa radí k najmódnejším obchodným uliciam, kde môžete svoje peniaze utrácať v luxusných butikoch.

Pokiaľ nechcete z Moskvy odísť bez suvenírov odporúča sa navštíviť Palekh a Kholui, kde sa v skrinkách nachádzajú netradičné darčeky v podobe matriošky či samovaru.

Ďalšími obľúbenými suvenírmi sú drevené poháre, či príbory z dreva , ktoré sú zdobené zlatou, červenou a čiernou farbou, a tiež Dymkovkaje Igrušky – figúrky, ktoré vznikli podľa folklórnych postavičiek. Veľký záujem aj o Fabergého vajcia či ruskú bižutériu.

 

TRHY V MOSKVE

Cez víkend sa trh koná Izmajlovskom parku, na ktorom môžete nakúpiť rôzne starožitnosti, cennosti, umelecké diela či rukopisy. Teda vcelku zaujímavé predmety a veci.

 

ČEREMUŠINSKY RYNOK – v rámci tohto trhu máte jedinečnú príležitosť zažiť pravú ruskú atmosféru na vlastnej koži. Možno tu kúpiť potraviny, toto trhovisko je otvorené denne.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Moskvy:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Moskva Debrecín [obojsmerná letenka] Wizz Air 66,-  Výber dátumov
Moskva Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 88,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent